Çocukların Yetişkinlerden Daha Fazlası Ultraviyole Işınlardan Korunmaya İhtiyacı Var!

Güneşin Ultraviole(UV) radyasyonundan dolayı gözlerimize ve cildimize zarar verme riski kümülatiftir ( toplanarak riskin artması) , yani hayat boyunca güneşte vakit geçirirken tehlike büyümeye devam ediyor.

Bunu göz önünde bulundurarak, çocuklar için gözlerini güneşten korumak özellikle çok önemlidir.Çocuklar dışarda genelde yetişkinlerden daha fazla vakit geçirirler.

Aslında, bazı uzmanlar, çoğu yetişkinden çok dışarıda daha fazla vakit geçirmek eğiliminde oldukları için, bir kişinin UV ışınlarına maruz kalma oranının yarısına 18 yaşına kadar ulaşabileceğini söylüyor. Yapılan bir araştırmada , UV ışınlarına maruz kalma ömrümüzün % 25’i çocukluk döneminde olduğunu göstermiştir.

Ayrıca, çocukların doğal kendi mercekleri erişkinlerden daha net olduğundan daha fazla UV ışığının gözün içine nüfuz etmesini sağlar ve buda retinanın UV ışınlarından kaynaklı hasar riskini arttırmaktadır.

Bu nedenle, çocuklarınızın gözlerinin kaliteli güneş gözlüğü ile güneşten korunmasını sağlayın. Ayrıca, UV ışınlarını daha da azaltmak için çocuğunuzu güneşli günlerde bir şapka takmaya teşvik edin .

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ